Haber

Merkezefendi Belediyesi’nin Deprem Bölgesine Desteği Sürüyor

Merkez yöneticisi Belediye, Kahramanmaraş’ta kurduğu konteyner yaşam alanında depremzedelerin temel ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Deprem mağdurlarımızın yaralarını sarmak için dayanışma içinde mücadele ediyoruz.”

Deprem Bölgede ve Denizli’de afetzedelere takviye çalışmalarını sürdüren Merkezefendi Belediyesi, depremzedelerin barınma ihtiyaçlarını karşılamak için Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesine bağlı Bicin Mahallesi’ne 20 adet konteyner konut yerleştirdi. Merkezefendi Belediyesi, Nurhaklı depremzedeleri için ramazanın ilk gününden itibaren her gün bölgeye 2 bin ekmek ulaştırmaya devam ediyor.

Önder Doğan, zor günleri birlik ve beraberlik içinde el ele vererek aşacaklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Depremden zarar gören tüm vatandaşlarımıza yaşam alanı sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Merkezefendi Belediyesi olarak Kahramanmaraş’ın Bicin İlçesinde vatandaşlarımızın barınma ihtiyacını karşılamak için konteyner ihtiyacını giderdik. Ayrıca Ramazan ayının başlamasıyla birlikte Nurhak ilçesinde günde 2 bin adet ekmek üreterek depremzedelere ekmek ulaştırarak sofralarına katkı sağlıyoruz. Nurhak Belediye Başkanımız İlhami Bozan ile birlikte dayanışma içinde depremzedelerimizin yaralarını sarmak için çalışıyoruz.”

Kaynak: ANKA / Yerel

akyurtajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu