Teknoloji

Twitter’ın popüler olmayan hikayeler özelliği Fleets geri geliyor

ensonhaber.com

Hikayeler özelliği denilince akla ilk olarak geliyor. Snapchat geliyor Ancak Snapchat uygulamasının temelini oluşturan bu özellik, Instagram ile popüler hale geldi.

Instagram, Facebook ve WhatsApp’tan sonra ,mikro blog platformu heyecanHikayelere çok benzeyen ‘Filolar’ özelliğini de geçen yıl tanıtmıştı.

Kullanıcılar, ‘Filolar’ özelliğini kullanarak fotoğraf, video ve metin paylaşabilir. Kullanıcıların paylaştığı bu hikayeler, Twitter ana sayfasının üst kısmında ve gönderenin profilinde yer alıyordu.

Bekleneni vermedi

Hikaye özelliğinin platforma gelmesinden rahatsız olan bazı kullanıcılar, Twitter’ın artık diğer sosyal medya platformlarından hiçbir farkının kalmadığı konusunda birleşti.

Üstelik yapılan araştırmalar, yeni özelliğin fazla kullanılmadığını da gösterdi. Daha sonra şirket, Ağustos ayında Fleets özelliğini kullanımdan kaldırdı.

Filolar geri döndü

Elon Musk, Twitter’ın geçtiğimiz yıllarda yayınladığı ancak ilgi görmeyince kaldırdığı “Filolar” hikayeleri özelliğini yeniden yayınlayacağını duyurdu.

Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Fleets özelliği ile ilgili detay vermese de özelliğin geçen seferki gibi olmayacağını ve daha fazla dikkat çekeceğini söyledi.

haberkaynarca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu