Haber

YSK Başkanı Yener: Oy pusulasında hiçbir adayın adı çizilmesin.

YSK Lideri Yener: “Oy pusulasında hiçbir adayın adı çizilmesin”

YSK Lideri Ahmet Yener oyunu kullandı

ANKARA – Yüksek Seçim Heyeti Başkanı Ahmet Yener, sosyal medyada oy pusulasında Muharrem İnce’nin olduğu kısmın kalemle çizilmesi yönündeki tartışmalara ilişkin “Oy pusulasında adayın adı çizilmesin” dedi.

Türkiye bugün Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 28. Milletvekili Genel Seçimi için oy kullanıyor. Bu kapsamda YSK Lideri Ahmet Yener oyunu Ankara Arjantin İlköğretim Okulu’nda kullandı. Yener daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Burada bir konuşma yapan Yener, 14 Mayıs Anneler Günü’nü kutlayarak, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ı rahmet ve minnetle anıyoruz. Şehit ve gazilerimizin ellerinden öpüyorum. Bugün bugün. 14 Mayıs Demokrasi Bayramı “Adaylarımıza ve milletvekili adaylarımıza başarılar diliyorum. Seçimlerimiz şu ana kadar sorunsuz geçti. İnşallah bundan sonraki süreçte de seçim süreci sorunsuz devam eder. Bu sürecin Türk milleti için hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Yener, sosyal medya hesabından oy pusulasında Muharrem İnce’nin olduğu bölümün kalemle karalanması gerektiğini iddia ederek, “Biz de bu iddianın doğruluğunu teyit edemedik. Ancak sandık kurulu başkanlarının tamamına gerekli uyarılar yapıldı. ve ne olur ne olmaz diye SMS ile uyarılar.Dün meclisimiz açıkladı.Şu anda cumhurbaşkanı “Sandıkta rastgele bir değişiklik söz konusu değil. 4 aday var. Oy pusulasında rastgele bir adayın adı çizilmemelidir. Sandık kurulu başkanlarımıza ve ilçe seçim kurullarımıza gerekli uyarılar yapılmıştır” dedi.

haber-candir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu