Haber

McDonald’s Türkiye’den deprem yardım seferberliği

McDonald’s Türkiye, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından afet bölgelerindeki acil ihtiyaçların karşılanması için yardımlarını sürdürüyor.

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen ve 11 ili etkileyen depremlerin ardından McDonald’s Türkiye, AFAD ve Ahbap iş birliğiyle yardım çalışması başlattı.

Bu kapsamda deprem felaketi sonrası başlatılan yardım seferberliğine nakdi bağışların yanı sıra yiyecek, içecek ve giyecek takviyesi yapılmıştır.

McDonald’s Türkiye, bölgeye kıyafet göndermenin yanı sıra depremzedelerin yüzünü güldürmek için oyuncaklar da dağıttı.

Deprem bölgesindeki dayanışmayı desteklemek için hem maddi hem de operasyonel olarak depremzedelerin yanında olan McDonald’s Türkiye, yardım grupları ve ihtiyaç malzemelerinin hızlı bir şekilde temin edilebilmesi için AFAD ve Dude’ye 2’şer milyon TL bağışta bulundu.

Ayrıca şirket, Hatay, Kahramanmaraş, Diyarbakır ve Şanlıurfa’daki depremzedelere gıda erişimi konusunda ilgili yerel makamlarla koordinasyon halinde ilk 24 saatte gıda desteği sağladı.

AFAD koordinasyonunda bugüne kadar yaklaşık 80 bin menünün Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, İskenderun, Gaziantep, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Osmaniye’deki ihtiyaç noktalarına ulaştırıldığı bildirildi.

Ayrıca şirket, depremzedelere ve arama kurtarma çalışanlarına destek olmak için ücretsiz yemek, sıcak içecek, WiFi ve diğer temel ihtiyaçlar için Gaziantep Şehitkamil restoranını açtı.

McDonald’s Türkiye, etkilenen bölgelerde hayat normale dönene kadar yardım sağlamaya devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu