Ekonomi

Kılıçdaroğlu’nun istifa açıklaması: Birlikte karar vereceğiz

Halk TV’den Fikret Bila’ya konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, “İktidar seçim kampanyasını yalan, iftira ve montaj kasetleriyle yürüttü. Halka yalan söyledi. Halkına yalan söyleyen biri başkan olabilir mi? İktidarın ve seçim kampanyasının bu yönü sorgulanmalıdır” dedi.

Seçim sonucunu nasıl değerlendirdiği sorusuna ise Kılıçdaroğlu, “Siyasette mübalağa vardır ama yalana, aldatmaya, sahtekarlığa, iftiraya yer yoktur” diyerek, şöyle devam etti:

“Seçim kampanyası sırasında benim hakkımda yalan söylediler. iftira attılar. Sahte görüntülerle kampanya yürüttüler. Ve bu görüntülerin geçersiz olduğunu, montaj olduğunu kabul ettiler. Yüksek Seçim Kurulu seçim sonucunu onayladı ama bu sonucun hiçbir ahlaki meşruiyeti yok. Kimlerin oy kullandığını da gördük. İthal seçmen yarattılar. Türkçe bilmeyen yabancıların oy kullandığını gördük. Bu da ahlaki açıdan sorgulanmalıdır. Seçimin ahlaki meşruiyeti konusunda hem hukukçular hem de ilahiyatçılar tartışmalıdır.

Kılıçdaroğlu, Bila’nın sorusunu ‘istifa edecek mi’ şeklinde yanıtladı:

“CHP köklü bir partidir. CHP’de her düşünce rahatlıkla dile getirilip tartışılır ve bu sürecin sonunda partinin yetkili tüzüğü karar verir. Şimdi bu süreci yaşıyoruz. MYK’da ve Parti Meclisi’nde inceleme, değerlendirme ve tartışmalar yapılacak, birlikte karar verip kamuoyu ile paylaşacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu