Teknoloji

Google’dan büyük hata… Kullanıcılara yanlışlıkla para gönderdi!

Birçok kullanıcının Google’ın ezkaza hesapları vardır. 10ile 1.000 dolar Ortada nakit para yatırdığını söyledi. Kusurdan etkilenen Google Shares kullanıcıları, hesaplarına giriş yaptıklarında Google tarafından yatırılan parayla karşılaştı.

HESAPLARA “ÖDÜL” ADI ALTINDA YATILAN PARALAR

Google tarafından yanlışlıkla yatırılan paranın Google Pay’in “ödül” programından geldiği bildirildi. Birçok normal kullanıcı, aldıkları ödeme mesajının birden çok kopyasını birden çok ödemeyle birlikte aldı.

Söz konusu hatanın Google’ın geliştirmekte olduğu bir program nedeniyle gönderildiği söyleniyor. Reddit ve Twitter’da durumu paylaşan kullanıcılar “Google Share havale deneyimi testi”ödül olarak geldiğini söyledi.

GOOGLE YATILAN PARA İADE ETMEYECEKTİR

Gerçekleşen yanlış ödemeler nedeniyle Google, kullanıcılara bu hataya neyin neden olduğunu açıklayan bir e-posta gönderdi.

Şirket, bazı kullanıcıların yanlışlıkla yapılan bu ödemeyi iptal edebildiğini belirtti. Ayrıca şirket, çöpe yatırılan bedeli nakde çeviren Google Share kullanıcılarından herhangi bir geri ödeme talep edilmeyeceğini de duyurdu.

Şirketin daha önce de benzer bir durum yaşadığı biliniyor; Google’ın geçmişte kesilmeyen alışveriş faturalarının da müşterilere gönderildiği söyleniyor.

 

KAYNAK: HABER7

ortaca-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu